O marce

„MODUS” Przedsiębiorstwo Odzieżowe S.A. jest już od ponad 70 lat producentem wysokiej jakości mundurów, garniturów i odzieży korporacyjnej. Jest jedną z największych firm tego typu w Polsce. Rocznie produkuje ok. 60 000 par spodni i 50 000 tys. marynarek. Swoje wyroby firma dostarcza dla 100 instytucji w Polsce i eksportuje je do ponad 15 państw na całym świecie.

Mimo tak dużej produkcji firma zapewnia indywidualne podejście do klienta z troską o wysoką jakość świadczonych usług potwierdzoną certyfikatem ISO 14001:2015, oraz wdrożonym system AQAP 2110:2016 i ISO 9001:2015. Co więcej na nasze wyroby udzielamy 12 miesięcznej gwarancji.

Wiele zawodów wymaga specyficznego ubrania dla swoich pracowników, które będzie nie tylko dobre jakościowo, ma być to również wizytówka danej formacji. Musi on być nie tylko elegancki, ale i mieć praktyczne, zastosowanie do pracy na danym stanowisku. Policjant, żołnierz, kolejarz czy biznesmen zakłada swoje ubranie codziennie i reprezentuje w nim swoją firmę. Bardzo ważne jest dla nas, aby taki strój był wygodny i ergonomiczny. Musi odpowiadać porze roku oraz sprawdzać się w różnych warunkach atmosferycznych. Dlatego produkcja takiej odzieży jest niezwykle wymagająca. Jest to wyzwanie dla producenta odzieży i nie każda firma jest w stanie sprostać takim wymogom. MODUS wsłuchuje się w potrzeby klienta, spełnia wszystkie jego oczekiwania.

Rocznie produkuje

50

pracowników

45000

wyprodukowanych marynarek rocznie

70000

wyprodukowanych spodni rocznie

60+

formacji służb mundurowych

50+

klientów korporacyjnych

1 mln

guzików rocznie

35000

metrów tkanin rocznie

5 ton

papieru technicznego rocznie

Polityka równości w Modus S.A.

PL     UA     EN    DE

Najlepsza jakość

„MODUS” Przedsiębiorstwo Odzieżowe S.A. jest już od ponad 70 lat producentem
wysokiej jakości mundurów, garniturów i odzieży korporacyjnej.

Produkcja na najwyższym poziomie

Jakość produkcji

Nasza historia

1945

Zakłady Przemysłu Odzieżowego "MODUS" w Bydgoszczy rozpoczęły działalność produkcyjną jako uspołecznione przedsiębiorstwo w 1945 roku. Skupiły one szereg małych wydziałów zlokalizowanych w różnych punktach miasta. Zakład posiadał wówczas dwanaście odrębnych placówek produkcyjnych, pomocniczych i socjalnych, mieszczących się w starych budynkach. Wydziały produkcyjne wyposażone były w różnego rodzaju przestarzałe typy maszyn szwalniczych i ręczne żelazka. Z tego względu ówczesne metody produkcji nieznacznie odbiegały od rzemieślniczych warsztatów krawieckich. Dopiero w 1961 roku został oddany do użytku nowy obiekt produkcyjny przy ul. Lenartowicza 33. Umożliwiło to skomasowanie wszystkich wydziałów produkcyjnych i pomocniczych oraz poprawiło warunki pracy.

1965

Do nowego obiektu wprowadzono sukcesywnie nowoczesne maszyny i urządzenia produkcyjne. Przełomowym okresem w zakresie mechanizacji prac szwalniach był rok 1965, w którym zainstalowane zostały pierwsze maszyny parowe do prasowania i formowania odzieży. Maszyny te wyeliminowały uciążliwe i pracochłonne prasowanie ręczne.

1967

Od 1967 roku przedsiębiorstwo prowadziło również działalność handlową poprzez branżowy sklep odzieżowy.

1971-76

W roku 1971 nastąpiło przejęcie Zakładu Przemysłu Odzieżowego "ORMII" w Miłosławiu, natomiast w 1976 roku przejęty został od ZPO "TORPO" w Toruniu oddział produkcyjny mieszczący się w Inowrocławiu.

1988

W latach osiemdziesiątych wybudowano nowy wydział specjalizujący się w produkcji nakryć głowy. Oddanie obiektu do użytku nastąpiło w 1988 roku. Zastąpił on ciasne sale produkcyjne mieszczące się w starym budynku.

1992

W 1992 roku oddano do użytku hurtownię odzieżową, która miała wpłynąć na wzrost sprzedaży oraz skuteczniej rywalizować z konkurencją poprzez ceny produkowanych wyrobów. W tym samym roku nastąpił podział przedsiębiorstwa państwowego pod nazwą Zakłady Przemysłu Odzieżowego "MODUS" na cztery samodzielne przedsiębiorstwa pod nazwami:

  • Przedsiębiorstwo Odzieżowe "MODUS" w Bydgoszczy,
  • Przedsiębiorstwo Odzieżowe "MODINA" w Inowrocławiu,
  • Przedsiębiorstwo Odzieżowe "MIKON" w Miłosławiu,
  • Zakłady Przemysłu Odzieżowego "PIŁA" w Pile

1994

Dwa lata później, 01 sierpnia 1994 roku nastąpiło przekształcenie przedsiębiorstwa państwowego w jednoosobową spółkę Skarbu Państwa. W tym samym roku, w celu dalszego rozszerzenia sprzedaży rynkowej utworzono, na bazie istniejącej już hurtowni, spółkę "MODUS - SUBIEKT" S.A., której głównym akcjonariuszem został "MODUS"" S.A.

1995

12 września 1995 roku akcje spółki zostały wniesione do VI NFI Magna Polonia.

2000


W 2000 roku nastąpiło ponowne przyłączenie "SUBIEKT" S.A. wraz z istniejącymi sklepami firmowymi w skład "MODUS" S.A.

W latach 1996-2000 została przeprowadzona restrukturyzacja zarówno finansowa, majątkowa, jak i organizacyjna przedsiębiorstwa. Podjęto decyzje o sprzedaży zbędnego majątku trwałego obejmującego głownie nieruchomości, zmniejszono zatrudnienie, dokonano zamkniętej i niepublicznej emisji obligacji.

2003

W dniu 27.11.2003 roku zawarta została umowa sprzedaży całego posiadanego przez Magna Polonia pakietu akcji "MODUS" S.A. Akcje zostały zakupione przez dwie osoby fizyczne i jedna osobę prawną. Struktura kapitału akcyjnego uległa zmianie także w 2005 roku. Skarb Państwa sprzedał posiadane akcje na rzecz jednej osoby prawnej i jednej osoby fizycznej.

2005

W 2005 roku dokonano sprzedaży nieruchomości położonej przy ul. Lenartowicza i zakupiono obiekt przy ul. Św. Trójcy. Po przeprowadzonych pracach adaptacyjnych mających na celu przystosowanie obiektu do prowadzenia działalności gospodarczej, w lutym 2006 roku firma rozpoczęła działalność w nowej siedzibie.

2016

Obecnie "MODUS" S.A. Należy do jednych z największych w Polsce producentów ubrań męskich. Specjalizuje się przede wszystkim w szyciu odzieży służbowej, mundurowej, biznesowej i korporacyjnej.

Nasi klienci